top of page

Toros Tarım Eğitim Otobüsü Karamesutlu Köyündeki Merkezimizde

04 MART 2023

Toros Tarım, 2018 yılı başlarında bitki besleme sektörü için öncü bir projeyi hayata geçirerek Tarımsal Teknik ve Dijital Pazarlama birimini kurdu. Toros Tarım kültürünün çiftçiye kadar ulaştırılmasını ve çiftçilere doğru gübreleme teknikleri konusunda yerinde eğitim ve destek verilmesini amaçlayan proje için bölge müdürlükleri bünyesinde ziraat mühendislerinden oluşan gezici teknik ekipler kuruldu. Ayrıca bir otobüs eğitime uygun şekilde dizayn edilerek Anadolu yollarına çıktı.

 

Bugüne kadar teknik ekipler 7 bölge ve 81 ilde toplam 866.000 km, Toros Tarım Çiftçi Eğitim Otobüsü ise yaklaşık 80.000 km yol yaparak köy köy üreticilerle buluştu. Gidilen yerlerde 10 bin üreticiyle bire bir temas sağlanarak sorunlarına kulak verildi ve kendilerine bitki beslemede en iyi sonucu alabilmeleri için yol gösterildi.

Vardar Tarım; sürdürülebilir tarımın gereği olarak bölgemizdeki Çiftçi Dostlarımıza kuraklık ve gübreleme konularında bilgi verilmesi amacıyla Toros Tarımın Tarımsal Teknik ve Dijital Pazarlama birimi ile iletişime geçerek Toros Tarım Çiftçi Eğitim Otobüsünü Babaeski Karamesutlu Köyündeki Merkezimize davet etmiştir. 

 

Toros Tarım yetkilileri davetimizi kırmayarak Eğitim Otobüsünü 04 Mart 2023 Salı Saat: 12:00 da Karamesutlu'daki Merkezimize getirerek ilgi gösteren tüm çiftçi dostlarımıza değerli bilgilerini aktarmışlardır.

Bizleri çok mutlu eden bu etkinliğimize katılan tüm Çiftçi Dostlarımıza ve bize bu imkanı sağlayan Toros Tarım'a çok teşekkür ediyoruz. 

 
2.jpg
5.jpg
7.jpg
3.jpg
4.jpg
6.jpg
8.jpg
bottom of page